Trening Wystąpień Publicznych

najbliższa edycja  23 – 26 lutego 2023

Wyobraź sobie, że stoisz przed publicznością. To Twój dzień, bo to wystąpienie jest bardzo ważne. Od niego wiele zależy. Merytorycznie przygotowywałeś się bardzo długo. Chcesz już zaczynać i nagle Twoja prezentacja przygotowana na komputerze nie działa,  …. w Twojej głowie pojawia się totalna pustka, w gardle zasycha Ci w jednej chwili, a nogi stają się miękkie jak z waty. Nie wiesz od czego zacząć. Tępo wpatrujesz się we własne ręce …. zauważasz w nich czerwony do bólu marker. Zapamiętasz tę czerwień mocno i na długo. Mimo to zaczynasz. Rozkojarzony, zbierający myśli, bez pewności siebie, ale za to z dużą tremą i sporym stresem. Twoi słuchacze widzą Twoje zakłopotanie i tak też odbierają Twoje wystąpienie. Każda sekunda staje się wiecznością, jak w koszmarnym niechcianym śnie. Wreszcie kończysz i wychodzisz. Siadasz, łapiesz się za głowę  i natychmiast przelatują Tobie różne myśli: „Ufff .. nareszcie już koniec. Nie rozumiem co się stało, przecież przygotowałem się i wiedziałem co mam powiedzieć. Trema mnie zeżarła! To nie tak miało być. Cholera jasna!!!”

 

 

 

 

Po czym poznasz, że czyjeś przemówienie było dobre? No właśnie – jakie kryteria będą najwłaściwsze? Tu dochodzimy do pytania: Czym jest przemawianie publiczne? Po za wieloma różnymi odpowiedziami, które są oczywiście prawdziwe, chcę skupić Twoją uwagę na jednej z nich: Występowanie publiczne to umiejętność. Skoro to umiejętność, to można się jej nauczyć. Potrzebna jest odrobina wiedzy a reszta, to praktykowanie. Problem z uczeniem się nowych umiejętności polega na tym, że z książek możesz się dużo dowiedzieć. Nawet bardzo dużo. Praktyczne umiejętności jednak trzeba wytrenować. Pozwól, że zobrazuje Ci to na przykładzie: Lecisz na wakacje życia w swoje wymarzone miejsce. Przechodzisz przez bramkę i masz wybór do którego samolotu wsiadasz. Oba lecą w to samo miejsce – Twoje ulubione. Jeden samolot prowadzi pilot w czerwonej czapce, który przeczytał wszystkie książki o pilotowaniu, ale jeszcze nigdy nie latał samolotem i drugi w niebieskiej czapce, który przeczytał tylko pół książki o pilotowaniu, ale to jest jego 555 lot w życiu. Który samolot wybierasz?

 

Zaprojektowałem ten czterodniowy trening tak, abyś odbył maksymalną ilość lotów przy minimalnym uczeniu się teorii. Ćwiczenia są tak skonstruowane, że dotykają wszystkich Twoich poziomów neurologicznych takich jak zachowania, umiejętności, przekonania wartości i tożsamość. Jeśli zaangażujesz się w ten trening, Twoje kompetencje wzrosną o wiele bardziej niż się spodziewasz. Dam Ci nawet sposób na namacalne sprawdzenie jakości Twoich kompetencji. Będziesz potrafił skupiać uwagę słuchaczy na tym czym Ty chcesz, a nie oni. Chcesz sprawdzić? Pamiętasz ile lotów odbył pilot który przeczytał pół książki? Pamiętasz kolor markera, który trzymałeś w dłoni? No właśnie 😉

Czego się nauczysz?

 • skutecznego opanowania tremy w 5 sekund
 • motywowania siebie do działania
 • motywowania innych do działania
 • panowania nad własnymi emocjami podczas wystąpienia
 • panowania nad własnym ciałem podczas wystąpienia
 • skutecznego i wygodnego dla Twojej osobowości przygotowania wystąpienia
 • zarządzania emocjami audytorium
 • radzenia sobie z sytuacjami kryzysowymi
 • radzenia sobie z dyscypliną w grupie
 • zarządzania tzw trudnymi słuchaczami
 • eliminowania zagrożeń zanim się pojawią
 • jak projektować wystąpienia zarówno 2, 5 i 60 minutowe
 • bycia autentycznym

Logistyka Treningu

Trening trwa cztery dni z rzędu od czwartku od niedzieli. Codziennie trening zaczyna się o godzinie 10:00 a kończy o godzinie 15:00. Trening odbywa się w hotelu Grudziądzu. W cenie szkolenia gwarantujemy udział w treningu, skrypt, materiały szkoleniowe, kawę herbatę, zimne napoje i ciastka. Cena treningu nie zawiera noclegów ani obiadów. Aby zarezerwować swoje miejsce na treningu należy się zapisać klikając na poniższy link oraz wpłacić zaliczkę w wysokości 200 zł. W ciągu 48 godzin otrzymasz maila zwrotnego z dalszymi instrukcjami. Pozostałą część wpłacasz na 5 dni przed treningiem. Jeśli chcesz płatność inaczej rozłożyć w czasie – daj znać – znajdziemy wspólne rozwiązanie.

 

Cena treningu – 1000 zł za 4 dni