szkolenia, rozwój osobisty
Nauczyciel XXI wieku

Nauczyciel XXI wieku

niebezkrytyczne NLP

dla odważnych nauczycieli

Trening „NLP w szkole” trwa permanentnie

Najbliższe spotkanie 20 lutego 2020 – Grudziądz NSP nr1

Zapisz się

NLP – czyli NeuroLingwistyczne Programowanie to dyscyplina, którą można by nazwać sztuką ułatwiania sobie życia na różnych jego płaszczyznach. Jest to modelowanie doskonałości osobistej. I wcale nie chodzi tu od razu o bycie mistrzem świata czy prezydentem (chociaż większość mistrzów i prezydentów stosuje techniki NLP – np. w koncentracji). Bardziej istotne jest zagłębienie się „do środka” siebie.  NLP bada reguły jakimi kierują się ludzie, którzy odnoszą te małe i duże sukcesy. Rozkłada „skuteczność” na atomy i składa w skuteczne techniki. I nie chodzi o to co ludzie robią, bo kiedy dwóch ludzi robi to samo, to wcale nie jest to samo. NLP bada co dzieje się na pozostałych poziomach neurologicznych takich jak przekonania, wartości, tożsamość, wizja. Tak tworzy się umiejętność bycia skutecznym. Sporą częścią treningu jest trening lingwistyczny. Czyli jak używać słów, aby być bardzie skutecznym w komunikacji ze sobą i otoczeniem. Zobacz pierwsze kilka minut z pierwszego dnia:

Czym jest trening NLP w szkole?

Jest nauką i procesem tworzenia Twojej indywidualnej nauczycielskiej doskonałości. Uczeniem się i wręcz osobistym odkrywaniem jak DLA CIEBIE najłatwiej jest pokonywać TWOJE WŁASNE bariery. Każdy z nas jest indywidualny i niepowtarzalny, dlatego nie można zamknąć zmiany w takie same słowa i techniki dla każdego. Należy je uszyć jak garnitur – na Twoją miarę.

Każdy z nas pamięta chwile, kiedy zrobił coś tak wspaniale i szybko, że zapierało dech w piersiach. Zazwyczaj nie zastanawiamy się jak to zrobiliśmy? NLP pokazuje z czego dokładnie składa się Twój sukces. Jak go rozebrać na atomy. Jak poznać jego strukturę. Po co? Aby zduplikować w przyszłości i przenieść jego model na te dziedziny, w których dzisiaj masz niewystarczające TWOIM ZDANIEM efekty.

Świat jest tak bogaty i wielki, że, aby go okiełznać musimy filtrować wszystko co nas otacza i nadawać temu znaczenie. Przechodzący po mieście ekolog, konstruktor i malarz będą zauważać zupełnie inne elementy tego co ich otacza. To jak postrzegasz obiad zależy między innymi od tego, czy twój brzusio jest głodny, czy też najedzony. Patrzymy na świat i nieświadomie używamy filtrów. Język też jest filtrem. Jest rodzajem mapy tego co myślimy. Samo NLP można postrzegać jako filtr, który zaleca raczej ciekawość, gotowość do eksperymentowania, zamiast postawy „wiem lepiej”.

Programowanie neurolingwistyczne często jest mylone ze sztuką manipulacji – w szczególności przez tych, którzy nie byli na żadnym treningu. Oczywiście – za pomocą słów można wpływać na ludzi. Wielokrotnie słowa wypowiedziane przez innych budziły w Tobie określone emocje, które powodowały określone reakcje. Są słowa które radują, ale są też słowa które potrafią zranić. Na tym treningu nauczysz się, jak skutecznie panować nad własnymi reakcjami na słowa. Na słowa wypowiadane przez innych. No bo jeśli słowa potrafią Cię ranić, to każdy może Cię zranić. Nauczysz się, jaka jest różnica pomiędzy byciem reaktywnym, a proaktywnym. Jak przestać reagować automatycznie na to co się dzieje, a w zamian wybierać własną reakcję. Ten trening jest w pewnym sensie instrukcją programowania siebie. Własnego umysłu. Uczeniem się brania coraz większej odpowiedzialności za własne efekty. Przede wszystkim jest treningiem, po którym większość uczestników zaczyna częściej się uśmiechać w życiu i cieszyć nim.

Zapisz się

O czym i czym jest trening NLP ?

 1. O Twoich możliwościach
 2. Ale przede wszystkim o Twoich ograniczeniach
 3. O tym jak sobie z nimi radzić
 4. O tym jak komunikować się z własnym umysłem
 5. O tym jak odnosić sukcesy, dzięki porażkom
 6. O mówieniu do siebie
 7. O mówieniu do ludzi
 8. O skutecznym przekonywaniu SIEBIE
 9. O pieniądzach i pracy
 10. O pułapkach Twojego umysłu

Program treningu zawiera między innymi następujące zagadnienia z obszaru NLP

 • Założenia Neurolingwistycznego Programowania
 • Budowanie relacji – Raport wielopoziomowy
 • Rozpoznawanie strategii myślenia w oparciu o analizę ruchów gałek ocznych
 • Kotwiczenie
 • Łączenie kotwiczeń
 • Zmiana historii osobistej
 • Kotwice suwakowe
 • Poziomy neurologiczne – generowanie stanów transowych
 • Metamodel języka – analiza głębokiej struktury języka
 • Reframing jako narzędzie zmiany
 • Przeformułowanie w sześciu krokach
 • Model Miltona – język transu
 • Różne rodzaje indukcji hipnotycznych
 • Techniki Hipnozy ericksonowskiej
 • Techniki pracy w transie Tada Jamesa
 • Psychobiologia- generowanie zmian na poziomie biologicznych poprzez pracę w transie
 • Submodalności – zmiana struktury subiektywnego doświadczenia
 • Technika Swish
 • Technika szybkiego usuwania fobii
 • Reframing problemu poprze zmianę submodalności
 • Linia czasu – odkrywanie systemów programowania czasu
 • Reimprinting – głębokie przeprogramowanie nabytych przekonań
 • Coaching z wykorzystaniem linii czasu
 • Techniki subiektywnego przyspieszania i spowalniania czasu.
 • Strategie – odczytywanie strategii myślenia klienta
 • Strategia Walta Disney’a – klucz do kreatywności
 • Strategia ortografii – umiejętność instalowania efektywnych strategii
 • Coaching i terapia w obszarze wewnętrznych strategii
 • Praca na wyższych poziomach logicznych – techniki zmiany przekonań
 • Praca na poziomie wartości hierarchia wartości
 • Redefinicja ról i praca na poziomie tożsamości
 • Metaprogramy – wzorce zarządzające myśleniem
 • Modelowanie – istota i Serce NLP – jak uczyć się na sukcesach innych
 • DTI – (Deep Trance Identyfiction) Modelowanie i „przejmowanie” złożonych kompetencji
 • Strategie i narzędzia modelowania organizacji
 • Metafora jaka narzędzie zmiany.
 • Aplikacje terapeutyczne NLP – NLP w psychoterapii, psychoneuroimmunologia – modyfikowanie pracy układu odpornościowego
 • Praca na poziomie przekonań i wartości pozwalającą na usunięcie wewnętrznych ograniczeń i pełne wykorzystanie potencjału jednostki.
 • Coaching z NLP – Ekologia i bezpieczeństwo pracy z technikami NLP
 • Zarządzanie stanami emocjonalnymi i budowanie pozytywnych stanów

Logistyka treningu:

GRUDZIĄDZ Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 1 ul. Chełmińska 121

jeden lub dwa czwartki w miesiącu zawsze od 17:00 do 19:00. Najbliższe spotkanie 10 października

Zapisz się

Twoja inwestycja w siebie to jedynie decyzja na TAK


Recenzje uczestników szkoleń NLP


Opinie absolwentów:

Przed zajęciami obawiałam się, że w końcu będę musiała stawić czoła problemom i sprawom, które do wtedy zamiatałam w jakiś sposób pod dywan, wyjścia ze strefy komfortu. Obawiałam się samego Michała, który jak wiadomo jest świetnym trenerem i może wydobyć z nas na zewnatrz co tylko zechce. Jednak obawy – strach – wątpliwości szybko minęły, i to ja uczyłam się tego czy chcę wydobyć swoje emcje na zewnatrz czy nie, a Michał mnie w tym doskonalił. Michał i jego profsjonalizm w prowadzeniu szkolenia, powoduje że chce się więcej. Jeżeli będę miała szansę skorzystania w przyszłości  z treningu  NLP – bez wachania to zrobię , bo wiem że po raz kolejny wyciągnę szereg umiejętności i dostanego od Michała kolejne wartościowe narzędzia, z których napewno skorzystam. To dzięki szkoleniu widzę pełną moc możliwości.

Trening poleciłabym każdemu, kto chce coś zmienić w sobie, w swoim życiu. Iść do przodu i zatrzymać się tylko wtedy kiedy ma na to ochotę.  Tak to szkolenie wymaga pewnej odwagi – ale warto sie odważyć!  Wiem jedno jestem szczęśliwsza i bogatsza, a to dopiero początek 🙂

Kamila Skrzypek

Trening NLP u Michała spowodował u mnie reakcję, której zupełnie się nie spodziewałam. Nie będę mówiła, że zmienił moje życie… to za mało. Trafniejszym określeniem jest stwierdzenie, że dał mi narzędzia żeby sama zmieniła swoje życie… żebym zmieniała je zawsze wtedy, kiedy tylko uznam to za potrzebne. Najciekawsze jest to, że po treningu pozostałam sobą, a raczej zaczęłam znów być sobą. Zauważam teraz jak wiele ode mnie zależy. Biorę odpowiedzialność za swoje życie. A Ty? Chcesz być posłuszny czy szczęśliwy? Ten trening dał mi odkryć siebie na nowo. Dał mi szczęście mojego syna, spokój rodziny. Dał mi uśmiech każdego dnia i zdrowie, którego czasem mi brakowało. Dał mi szansę poznać wyjątkowych ludzi, z którymi nawiązałam wspaniałe relacje. Dał mi… radość z odnoszenia porażek 😉 Nie rozumiesz? Zapisz się na szkolenie, zaangażuj się, a wszystko stanie się jasne. Jakie dostrzegam zmiany? Chudnę. Nie szukam w tym mistycznego, magicznego sensu. Chudnę i świetnie się czuję, bo jestem szczęśliwa. Wreszcie pozwoliłam sobie na szczęście wbrew wszystkiemu. Wcale nie wbrew wszystkim, bo przed szkoleniem najzacieklej walczyłam z samą sobą… a że uparta i twarda ze mnie bestia, nie miałam szans na wygraną. Dziś od nowa staram się ze sobą zaprzyjaźnić. Jestem nawet na dobrej drodze żeby się pokochać. A stąd już tylko krok do osiągnięcia zamierzonych celów.

         Dlaczego warto przejść taki trening? Dlaczego warto oddychać? Z NLP jest jak z oddychaniem. Oczywiście każdy z nas oddycha żeby żyć i wie o tym już od najmłodszych lat. Ale czy z biegiem czasu nie zaczynamy oddychać jakoś ciężej? Mniej miarowo? Mówimy wtedy, że się starzejemy, albo że coś leży nam na duszy. A co jeśli Ci powiem, że możesz znów oddychać pełną piersią, tak jak dawniej? Już na samą myśl robi się przyjemniej, prawda? I właśnie dlatego warto…  Bo warto zainteresować się wreszcie swoim szczęściem. Warto wreszcie pomyśleć o sobie.

Ewelina Dąbrowska – specjalistka od PR

Michał jest charyzmatyczny,żywiołowy i życzliwy. I tak jak w powiedzeniu o kropli, która drąży skałę, małymi krokami otwiera ludziom oczy na to, że mogą wszystko. Myślę, że to nie tylko zasługa tego, że przeszedł wymagane szkolenia. Jest po prostu człowiekiem, który robi to, co kocha i sam przy tym bezustannie się rozwija, zarażając innych swoim entuzjazmem. Wzięłam udział w dwóch szkoleniach „Praktyk NLP” prowadzonych przez Michała i na pewno na tym nie poprzestanę.

Małgorzata Dryl 

Jedną z wielu rzeczy, których nauczyłam się na Twoim szkoleniu, już wdrażam w życie. W tym miesiącu spełniam swoje marzenie, które mam od wielu lat – wyjeżdżam za granicę, do ciepłego kraju, gdzie mówią po hiszpańsku i po angielsku i można znaleźć pracę. To Barcelona 🙂 Od lat o tym gadałam, ale dopiero po jednym ze spotkań spontanicznie kupiłam bilety na 7 dniowy urlop w tym miejscu, a po powrocie stwierdziłam, że już czas skończyć z tym odkładaniem życia na później.. Jeszcze raz dziękuję! 🙂

Agata Ptasznik

Niesamowita sprawa!!! Kiedy wychodzi się ze szkolenia, to człowiek jest tak nabuzowany emocjami,że aż kipi! Ale na ogół ten stan po paru dniach,tygodniach-przechodzi.Ja piszę z perspektywy roku od ukończenia szkolenia-po prostu są trwałe efekty.Teraz świat oglądam nareszcie nie w trzech wymiarach,a w 5D! Poza szeroką wiedzą i efektami-za pewne różnymi u różnych osób-jest wiele innych korzyści:poznanie wielu ciekawych ludzi i ich historii,poznanie siebie,uczestniczenie w szalonej przygodzie z nagłymi zwrotami akcji,oraz poznanie Michała Jakubowskiego-prowadzącego to szkolenie na najwyższym profesjonalnym poziomie! Jestem pewna,że już niedługo usłyszymy więcej o Michale na największych eventach szkoleniowych! Michał,zaszczytem było Cię poznać! 🙂 Szczerze polecam!!!

Beata Rusinek

WeraPrzyjechałam na zajęcia Michała z polecenia, tak naprawdę nie wiedziałam, co mnie tam spotka i dlaczego mam jechać, aż tyle kilometrów?. Magda mówi- warto. Zaufałam. I wiesz co? Było naprawdę warto!! Będąc na zajęciach „Praktyk NLP” doświadczyłam innego podejścia do wielu spraw – zmieniając myślenie, nie ograniczając, z dnia na dzień stając się coraz lepszą wersją samej siebie. Niesamowite przeżycie. Michał robi to, co kocha – wszystko na najwyższym poziomie. Jest rzeczywisty i transparentny. Zawsze wysłucha, doradzi i jest dobrym obserwatorem. Dba o ludzi, atmosferę oraz każdy najdrobniejszy szczegół. U Niego nic się nie dzieje przypadkiem. Pełen profesjonalizm. Wspaniałe jest to, że po każdych weekendowych zajęciach budziłam się mając w sobie tyle energii, że postanowiłam wiele rzeczy zmienić. Strefa komfortu przestała być bezpiecznym gniazdkiem i oazą spokoju a więc…tam gdzie kończy się Twoja strefa komfortu zaczyna się Twoje życie 😉 Wzięłam odpowiedzialność za to co robię, cytując Alberta Ellis „ Najlepsze lata Twojego życia to te, kiedy bierzesz na siebie odpowiedzialność za własne problemy. Nie obarczasz nimi matki, ekologii ani prezydenta. Wiesz, że masz kontrolę nad swoim losem.” Najlepszą inwestycją jest inwestycja w siebie. Gorąco polecam wszystkie zajęcia z Michałem. Jest to 200% wiedzy, zaangażowania, energii, doświadczenia oraz wsparcia. Michał to jest ten moment, w którym chciałam Ci podziękować. Cieszę się, że pojawiłeś się w moim życiu.
Weronika Krysiak – asystent, doradca ds rodziny

TP

Nie wierz w ani jedno słowo, które było powiedziane lub napisane o szkoleniu. Sprawdź to. Spróbuj. Przetestuj na sobie. Zapisz się. Ja tak zrobiłem i jestem bardzo zadowolony.

Tomasz Pluta – Trener wewnętrzny w towarzystwie ubezpieczeń

 

Michał – zdobywanie wiedzy od takiej osoby to naprawdę wielka przyjemność. Jestem pod wielkim wrażeniem Twojego profesjonalizmu i przygotowania. Właściwy człowiek na właściwym miejscu 🙂 NLP które ukończyłam dało mi nowe spojrzenie na wiele aspektów życia , było dla mnie czymś wyjątkowym . Szkolenie świetne , mnóstwo wiedzy i umiejętności. Mimo że wiemy że nasze życie zależy od nas samych to idziemy nieraz starym torem wypalając się , ulegamy oczekiwaniom i wyobrażeniom innych . A jedyne co musimy zrobić to posłuchać siebie i zawsze pamiętać że jesteśmy Panami swojego życia. Mamy tylko jedno życie i nie wolno nam zostawić jego biegu PRZYPADKOWI .Nie czekajmy na cud ! To cuda czekają , abyśmy je do siebie dopuścili abyśmy je spowodowali . Musimy zrozumieć że dziś zaczyna się nasze jutro , dzisiaj możemy zacząć od nowa ! Możliwości o jakich marzymy są nam dane , mamy je. Nie postępujmy tak jak większość ludzi , którzy dopiero wtedy decydują się żyć , gdy praktycznie są już martwi !

Jeśli chcesz aby Twoje życie nabrało wiatru w żagle zgłoś się do Michała , a gwarantuję Ci że nie wrócisz z pustą teczką tylko załadowaną wiedzą i kompetencją z najwyższej półki .

Dziękuję Ci Michał

Jadwiga Bońkowska

Jest tyle ludzi na świecie których uważamy za wartościowych później okazuje się że idą gdzieś w pizdu i ślad po nich oraz po ich pomysłach , opiniach zanika. Staramy się ich utrzymać w pamięci bo dają nam jakieś wspomnienia . Michał „uczy” (nie wiem czy to dobre słowo) jak wybierać ludzi którzy są wartościowi dla naszych umysłów , samopoczucia.  Potrafi w kilku zdaniach obalić światopogląd  za który dał by się człowiek pokroić w sposób który jak się później okazuje daje nam prawdziwe odzwierciedlenie siebie.  Pokazuje rzeczy które są oczywiste a których może nie dostrzegamy a powinniśmy.  Zwraca uwagę na szczegóły które są ważne. Hipnotyzuje i zachęca do poznania siebie od środka. Daje wiarę w siebie i własne możliwości.Zmusza (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) do myślenia o sobie i o swoich pomysłach pozytywnie. Zmienia życie na lepsze jeśli tylko człowiek chce. Potrafi zakorzenić „ważne ” zdania w umyśle których później jest problem sobie przypomnieć a wiesz że one gdzieś są. I przede wszystkim  jest człowiekiem dla drugiego człowieka. Otwartym , pełnym pozytywnej energii , gotowym pomóc. Dzięki śliczne za wszystko. Za śmiech na sali gdy poziom energi spadał. Za pozytywną energie za pomoc w ćwiczeniach , za cierpliwość i łopatologiczne momentami tłumaczenia. Za osoby które poznałam dzięki Tobie które po rozmowach pokazały mi kilka rzeczy.

Ola Stanisławska

Dzięki NLP i Michałowi mogłam przeżyć (dotychczas) najciekawszą lekcję życia oraz zrozumieć, że moje życie zależy głownie ode mnie;) Gorąco polecam

Marta Wiśniewska – Praktyk NLP

Szczerze mogę polecić to szkolenie każdemu kto ma ochotę dowiedzieć się co sprawia, że robi to co robi. Często nie zdajemy sobie sprawy z przekonań, które nami kierują i być może nie do końca prowadzą nas tam gdzie chcemy, zupełnie nieświadomie. Moim zdaniem warto jednak być bardziej świadomym i zamiast poruszać się na autopilocie, złapać za stery i pokierować swoim życiem zgodnie z własnymi celami. Michał sprawdza się w roli instruktora, który pokazuje jak złapać za wolant i lecieć w wybranym przez siebie kierunku. Pokazuje i uczy też o wiele, wiele więcej, ale tego już trzeba doświadczyć samemu . . . nie będę Tobie odbierał tej przyjemności 🙂

Krzysztof Wiwatowski

Iza

Lubię ludzi pełnych pozytywnej energii a taka osobą jest właśnie Michał. Kiedy zapisałam się na szkolenie NLP byłam bardzo ciekawa co takie szkolenie może zmienić w moim życiu … i okazało się, że zmieniło wszystko!!! Zrozumiałam, że niemożliwe staje się możliwym, a różnica leży tylko w naszej podświadomości ” Zmien swoje słownictwo a zmienisz swoje życie” – usłyszałam … co mi szkodzi pomyślałam i zmieniłam. To była genialna decyzja .. wiele spraw stało się łatwiejszych. Od 8 lat moim wyzwaniem jest choroba mojego syna, wiele już przeszliśmy i kiedy myślałam, że najgorsze już za nami życie zweryfikowało jak bardzo się myliłam. Dzięki szkoleniu NLP zrozumiałam, że mogę być większa od swoich problemów. Jeśli na mojej drodze pojawia się większy problem aniżeli Ja – muszę urosnąć!!!  I tak rosnę i rosnę i rosnę … Michał bardzo Ci dziękuję za inspiracje i kamienie milowe na mojej drodze

Izabela Szynicka

Anna JMichała poznałam na KARAOKE  po wykonaniu mojej piosenki  podszedł i pogratulował Świetnego ”wykonu”. Po kilku piosenkach spotkaliśmy się na dworze na papierosie (wtedy jeszcze paliłam, już nie palę 🙂 ).  Podszedł do mnie i zapytał co jest ,byłam w szoku bo faktycznie emocjonalnie czułam się nie najlepiej. Michał  od razu wiedział że coś we mnie ”siedzi” po piosenkach jakie śpiewałam tego wieczoru. Zaproponował ma szkolenie NLP w Praktyce, zdecydowałam się, powiedział że dzieją się tam różne rzeczy, ludzie płaczą śmieją się, irytują wychodząc ze strefy komfortu. Bałam się tego co mnie tam spotka, bałam się ośmieszenia, wraz ze mną byli tam ludzie różni na różnych stanowiskach, byłam tam ”szarą myszką”( tak się czułam), samotna matka 5 dzieci, nie pracująca w dodatku w kiepskiej sytuacji finansowej.kobieta, która po prostu chciała być w końcu szczęśliwa…ale nikt nie dał mi odczuć że jestem gorsza, panowała super przyjazna atmosfera . TAM na warsztatach NLP,doświadczyłam wiele, mimo że podobało mi się nie wyrywałam się do ćwiczeń. Michał ciągle ”pakował nam prezenty” przez hipnozę i nie tylko, które jak twierdził rozpakujemy w odpowiednim momencie. Nie wiedziałam czy to zadziała, w ostatnich etapach przeszłam mega silne emocje,wyszłam ze strefy komfortu, wróciłam do tego złego co spotkało mnie dawno temu, wróciłam do łona matki, byłam w przeszłości i w przyszłości, nie rozumiałam po co to, byłam Tu i teraz, zostałam zostawiona z tymi emocjami, zastanawiałam się nad tym dlaczego, po co mi to było, po co mi było wracać do tego o czym wolałabym nie pamiętać. Wróciłam do domu roztrzęsiona, rany zostały rozdrapane….ale dziś już wiem dlaczego. Z dnia na dzień robiło się mi coraz lepiej, nie czułam już tego smutku, rana w sercu się zabliżniła i już nie boli. Mało tego wszystko jakoś samo się rozwiązuje,pogodziłam sie z mężem, znowu jesteśmy razem, ja mam pracę, gdzie jestem szanowana, doceniana. Ludzie liczą się z moim zdaniem, mało tego pomagam innym, wystarczy chwila rozmowy, są tacy którzy słuchaja mnie z otwartą buzią, radzą się. Mam dzieci, aż piątkę, inaczej podchodzę do dzieci, więcej rzeczy zauważam, doceniam. Mam więcej cierpliwości i jeszcze więcej uśmiechu na twarzy. NLP dodało mi skrzydeł, a Michał umiejętnie do mnie dotarł, dziś już nie czuję się jak ”Szara myszka” i nie otaczają mnie osoby które działały na mnie jak trucizna. Wiem co dla mnie dobre i wartościowe, a od Michała nauczyłam się wiele. Gorąco polecam NLP w praktyce, dla ludzi na każdym stanowisku, dla takich zwykłych ludzi jak ja również,rzeczy niemożliwe stają się możliwe….

Dziękuję Ci Michał, otworzyłeś mi oczy na wiele aspektów mojego życia, moje życie się zmieniło, i myślę że to dopiero początek.

Anna Jankowska – Mama piątki dzieci

large_Magdalena_0

Od kiedy Twoje szkolenia pojawiły się w moim życiu, rzeczywistość w moich oczach zaczęła zmieniać się, już nic nie wygląda jak dawniej – moje myśli zaczęły żyć własnym życiem. Często mam tak, że różne fragmenty Twoich zajęć i to co mówisz przypominają mi się robiąc zupełnie inne rzeczy w ciągu dnia, to po prostu samo przychodz. Czuję, że z każdym następnym spotkaniem coraz bardziej ewoluuje. Twoje zajęcia niesamowicie mnie inspirują. Stawiasz wysoko poprzeczkę. Podoba mi się to. Dziękuję Ci.

Magdalena Kowalska – psycholog z Gdyni

www.magdalenakowalska.pl

MaszotaMichał Jakubowski… muzyk… tyle wiedziałam o tym człowieku do października 2013 roku…dzisiaj… człowiek, który zabrał mnie w podróż w nieznane obszary mojego umysłu… pomógł poskładać puzzle mojego życia… Michał… dziękuję za niezwykłą przygodę podczas poznawania „siebie”… za emocje… za możliwość zderzenia się samej ze sobą… za łzy i radość… za to, że pokazałeś mi jak przekraczać granice niemożliwego… dzięki za „tu i teraz”…

Joanna Maszota właścicielka

          

Znam Michała z czasów studiów. Już wtedy przykuwał uwagę jako bardzo charyzmatyczna postać. Kiedyś, w czasie dialogu, na stwierdzenie: „Świetnie się rozwijasz!” odpowiedział mi „Ty też możesz!”. Hmmm… Dziś mogę śmiało stwierdzić: Tak, mogę. Każdy może! Michał to świetny trener. Przełomowe są dla mnie warsztaty NLP prowadzone przez Michała. Zmiana, którą w sobie widzę, jest dostrzegana również przez bliskie mi osoby. Jaka to zmiana? Przede wszystkim optymizm, akceptacja, innej niż moja, wizji świata, nieograniczone horyzonty, które stoją przede mną otworem, nowe możliwości na płaszczyźnie komunikacji… W czasie warsztatów Michał inspiruje do odkrywania, sprawdzania, doświadczania, przekraczania własnych granic. Michał – dziękuję za każdą godzinę, za każdą refleksję, za każde doświadczenie i obserwację, którą się dzielisz. Dziękuję za bezinteresowność. Życzę ci dalszych inspiracji w podróży przez życie. Każdego dnia towarzyszą mi twoje słowa: „Chcesz zmienić świat? Zacznij od siebie!”. Zrozumiałam.

Kasia Kociszewska – przedsiębiorca z Grudziądza

MichałZapisałem się na kolejne szkolenie – trafiłem na wyjątkowy trening do Michała. Przez pierwsze miesiące jeździłem na każdą sesję przeżywając w samochodzie skrajne emocje – obawę przed kolejnym wychodzeniem ze strefy komfortu i ekscytację związaną z ciekawością – co nowego będę potrafił wracając nazajutrz do domu. Później Michał usunął mi obawy i pozostała wyłącznie ekscytacja. Po tym treningu uczę się obserwować świat z ciekawością, zamiast oceniać i oczekiwać. Uczę się precyzyjnej komunikacji z ludźmi, ale co najważniejsze uczę się poprawnie mówić do samego siebie. Chwalić za to co zrobiłem dobrze, i szukać nowych rozwiązań, jeśli popełniłem błąd. Uczę się, jak cieszyć się z popełniania błędów, jak dawać odwagę do ich popełniania moim dzieciom. Uczę się, jak wyznaczać sobie ekscytujące cele i realizować je. Dlaczego „uczę się”, a nie „nauczyłem”? To co najbardziej cenię w „NLP w praktyce” to początek fascynującej drogi, którą będziesz kontynuował z ekscytacją przez lata, jeśli tylko tego chcesz. Bo wybór zawsze należy do Ciebie. Zaufanie Michałowi, to spojrzenie z nowej perspektywy na własne życie.        

Michał Piórkowski – sprzedawca sieci PLAY

Idąc na to szkolenie nie wiedziałem co mnie czeka, ale byłem pozytywnie nastawiony. Od pierwszych zajęć miałem wrażenie ,że to coś nowego chociaż niektóre zagadnienia gdzieś doszły do mojej głowy. Zagadnienia przekazywane  były w luźny sposób, ale nie wszystkie tak do końca rozumiałem. Michał mówił nam , że coś nam instalował. Ja jako osoba  tak zwana „logiczna” –  wszystko brałem na logikę- inaczej nie umiałem nie widziłem tej :instalacji”. Myślałem sobie- coś się dowiedziałem , ale co z tego. Szkolenie skończyło się 31.08.2013 . Do 13.10 2013r  pewnych rzeczy próbowałem w swoim życiu ( wiecie co oznacza słowo próbowałem), aż tu nagle po kongresie NAC , na który zabrał mnie Michał moje życie uległo zmianie . Mam wrazenie, że „instalacja” zaczęła funkcjonować. Nie bedę dużo Ciebie chwalił Michał. Po prostu DZIEKUJĘ CI Z CAŁEGO SERCA.

Andrzej Słomka – przedsiębiorca z Grudziądza

Serdecznie polecam Michała oraz Jego szkolenia dotyczące rozwoju osobistego.
Dzięki Niemu zdałam sobie sprawę, że wychodząc z pozycji niewiedzy jestem w stanie osiągnąć sukces. Cliff Young nie wiedział, że „trzeba” spać min 6 godzin dziennie by przebiec ultramaraton i dzięki temu pobił dotychczasowy rekord. Ja też nie znam wszystkich wytycznych sukcesu panujących w mojej dziedzinie biznesu. I dlatego łatwiej jest mi kreować moją własną drogę do mojego własnego sukcesu

Ewa Roszak z Gdyni